Kolejna Wycieczka Autokarowa

Tuesday, June 6th, 2017 at 10:59 am

Przyszed czas na kolejna relację z naszej dominikowej wycieczki. W czwartek, 6 kwietnia, grupy fioletowa i niebieska pojechały na wycieczkę do Kohl’s Children Museum. Po przypomnieniu sobie zasad bezpieczeństwa i tego jak należy zachowywać się w takich miejscach, okolo godziny 9 wsiedliśmy do autobusu szkolnego. Na miejscu czekała już pani, która zaprowadziła nas do pokoju gdzie mogliśmy zostawić swoje kurtki i lunch.  Z tego miejsca wyruszyliśmy na zwiedzanie muzeum w cztero lub pięcio osobowych grupch. Mieliśmy możliwość zrobić prawdziwe zakupy w „Whole Foods” oraz wcielić się w rolę kasiera. Mogliśmy przyglądać się naszym cieniom oraz oglądać swoje odbicie w śmiesznych lustrach. Mogliśmy tworzyć muzykę w Music Room oraz aranżować wystrój wnętrza w Art Room. Dzieciaki wcieliły się również w rolę budowniczych obsługujących koparkę, dźwig do przenoszenia cegieł oraz taczki. Naszym podopiecznym bardzo podobała się też myjnia samochodowa oraz mały plan miasta z autostradami. Część z dzieciaków miało również okazję pobawić się w wizażystów i pomalować swoje buzie, bądź buzię swojego przyjaciela. Bez  wiątpienia jedną z największych atrakcji  była zabawa w Water Room, gdzie ubrane w nieprzemakalne fartuszki dzieci mogły chlapać się we wodzie.

Przez cały tydzień poprzedzający nasz wyjazd uczyliśmy się w przedszkolu o Chinach. Dlatego też, głównym celem naszej wycieczki była wystawa poświęcona temu właśnie państwu. Nasi podopieczni
zobaczyli w muzeum typowe mieszkanie chińskiej rodziny, pojazdy jakimi się poruszają, ich ulubione potrawy oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Mieliśmy również możliwość uczestniczyć w paradzie smoka, w której nasze dzieciaki przebrane w chińskie stroje defiladowały przez całe muzeum grając na różnych instrumentach.  Pare minut po naszym przemarszu nadeszła pora lunchu, a nie jednemu z nas już o tej porze kiszki marsza grały.  Najedznie i zadowoleni z tak aktywnie i ciekawie spędzonego przedpołudnia, wróciliśmy autobusem na drzemkę do przedszkola. I choć pewnie nie wszyscy byli wstanie zaglądnąć w każdy kącik muzeum, to jesteśmy przekonani, że dzieciaki wrócą tam jeszcze nieraz.