Personel

Beata Grabowski

Beata GrabowskiPracuję w przedszkolu Św. Dominka od lipca 2009 roku, prowadząc grupę dzieci 2,5 letnich. Widząc postępy moich podopiecznych w poznawaniu rzeczywistości i w nawiązywaniu bliskiego i serdecznego kontaktu z rówieśnikami odczuwam radość i satysfakcję. Staram się zachęcać dzieci do działania, nawet jeśli coś im nie wychodzi. Dążę do tego, aby każde dziecko z ochotą i radością przychodziło i przebywało w naszym przedszkolu.

Katarzyna Kozaka

“Dziecko chce być dobre,
Jeżeli nie umie – naucz,
Jeżeli nie wie – wytłumacz
Jeżeli nie może – pomóż”. /Janusz Korczak/

Kiedy byłam małą dziewczynką marzyłam o tym, aby uczyć. Dzięki studiom polonistycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz podyplomowym w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie udało mi się to marzenie zrealizować.

W przedszkolu św. Dominika opiekuję się „starszakami”. Razem bawimy się, uczymy i poznajemy otaczającą nas rzeczywistość. Wspólne poznawanie „świata” daje nam ogromną satysfakcję i cały czas pozwala stawiać czoła wyzwaniom jakie niesie każdy dzień. Największą radość czerpię z tego, że moja praca z dziećmi daje mi możliwość pomagania moim podopiecznym kreować ich dziecięce marzenia, które mam nadzieję kiedyś się ziszczą, tak jak moje.

Zofia Podobińska

Ukończyłam Studium Wychowania Przedszkolnego w Tarnowie oraz studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Chociaż za mną wiele lat pracy w szkolnictwie w Polsce i USA mam ogromną pokorę wobec wiedzy; nadal uczę się tego pięknego zawodu zarówno od moich wychowanków, uczniów, ich rodziców jak i innych pedagogów. Cenię sobie także kreatywne formy dokształcania. Dzięki pracy w Przedszkolu Św. Dominika oraz Polskiej Szkole im. J. Słowackiego mam okazję na co dzień spotykać interesujących i dobrych ludzi. Moim największym osiągnięciem jest wychowanie dwóch wspaniałych synów, ulubionym kolorem – zielony i jego odcienie. Lubię szczerość, dobrą książkę, smak polskich truskawek i zapach konwalii. Interesuję się literaturą, sztuką i historią. Pragnę aby nasze dzieci, wszechstronnie sie rozwijały – otoczone miłością i w poczuciu bezpieczeństwa.

Agnieszka Romanowska

Nazywam sie Agnieszka Romanowska.  Mam 41 lat i jestem nauczycielem. Właśnie tak, jestem nauczycielem, dla którego nauczanie nie jest jedynie pracą ale i powołaniem, które wypełnia całe życie i sprawia, że ma ono cel i sens. Pracuję z dziećmi od 19 lat. Wydawałoby się, że to długi okres pracy pedagogicznej. Dla mnie to jedynie chwila, którą spędziłam wśród dzieci dając im radość, wiedzę i poczucie bezpieczeństwa. Uwielbiam swoją pracę i nie potrafiłabym wykonywać innego zawodu. Ukończylam studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie o kierunku Wychowanie Przedszkolne oraz oligofrenopedagogikę na Akademii Pedagogiki Specjalnej  w Warszawie. Pracowałam w przedszkolu, w grupie dzieci 5-letnich i 3-letnich. Najwięcej czasu w swej karierze zawodowej poświęciłam dziecku o specjalnych potrzebach edukacyjnych – dziecku niepełnosprawnemu. W pracy dydaktycznej staram się, aby mój milusiński  miał czas wypełniony zabawą, ciekawymi zajęciami rozwijającymi wszystkie jego sfery . Ponadto dbam o to,  aby moi podopieczni, w szerokim tego słowa znaczeniu dążyli do samodzielności w pozytywnym odkrywaniu otaczającego nas świata.

Sylwia Baran

Moja przygoda z opieką nad dziećmi zaczęła się cztery lata temu. Mając szesnaście lat zaczęłam pracować jako niania i opiekowałam się dwójką chłopców w wieku 3 i 4 lat. Zajmowałam się nimi tylko w weekendy, ponieważ w tygodniu uczęszczałam do Maine East High School. Kończąc szkołę postanowiłam rozpocząć realizację swych marzeń i zamiłowania do dzieci.  Miałam to szczęście iż mogłam podjąć pracę w przedszkolu św. Dominika.  Dzięki temu mogę zdobyć większe doświadczenie w opiece nad dziećmi. Mam również szansę spełniać się jako opiekunka nad wiekszą grupą wychowanków. Obecna praca motywuje mnie do tego, aby w przyszłości zostać nauczycielem dzieci w wieku przedszkolnym. W chwili obecnej jestem studentką pierwszego roku w Oakton Community College i wkrótce rozpoczynam dalszą edukację  o profilu Wychowanie Przedszkolne. Wiążę swoją przyszłość z tym zawodem, ponieważ kocham dzieci i uwielbiam patrzeć jak każdego dnia nasze kochane dzieciaczki chłoną wiedzę, którą im przekazujemy.

Barbara Szeszko

Wszyscy tu o sobie
piszą to i owo
więc i mnie wypada,
chociaż jedno słowo.

Myślę, że zgadniecie,
kto się tu przedstawi,
chociaż nie imiennie,
to tak dla zabawy.

Zawód – nauczyciel
po uniwersytecie,
a co robię tutaj
bez trudu zgadniecie.

Kocham wszystkie dzieci,
tulę – tak jak swoje.
Nie bądźcie zazdrośni (proszę)
słysząc w domu imię moje.

Wszystkim chcę dogodzić,
bo są tego godni,
i staram się o to
by nie byli głodni.

By zjedli w miarę dobrze,
robię to co mogę,
gdy trzeba – nakarmię,
lub chociaż pomogę.

Muszę więc tu stwierdzić
(i nie bez przykrości!)
że ja nie nauczę
ich samodzielności.

Lecz moje marzenie
tutaj sie spełniło
gdy dzieci mi mówią:
PRZEPYSZNE to było.

Chyba PAŃSTWO wiecie
kto się WAM tu kłania
to jest BABCIA BASIA,
tak przez dzieci zwana.

Renata Wolsza

Ukończyłam w Polsce Studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczyłam dzieci indywidualnie i w grupach, a przez dwa lata byłam nauczycielem języka polskiego, dziecka w rodzinie anglojęzycznej. Pracując dla Multilingual Kids A Division of Multilingual Chicago, prowadziłam zajęcia w Muzeum Natury w Chicago z języka polskiego. Prywatnie jestem matką trojki dzieci w wieku szkolnym. Oboje z mężem dbamy o język polski w naszym domu, czytając z dziećmi dobrą literaturę i kultywując polskie tradycje. Pragnę wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z Państwa dziećmi w przedszkolu Św. Dominika oraz dołożyć wszelkich starań, by dzieci zdobywały umiejętności potrzebne w dalszej nauce i w życiu.

Ola Chudyba

Z wykształcenia jestem nauczycielem, ukończyłam studia magisterskie na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu oraz studia germanistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. W Polsce przepracowałam w zawodzie nauczyciela ponad 20 lat. Edukacja i wychowanie dzieci to moja pasja i życiowe powołanie, nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie. Cieszę się niezmiernie z tego, że mogę kontynuować swoje doświadczenie i zamiłowanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Przedszkole Św. Dominika to wyjątkowe miejsce w którym mogę przekazywać i dzielić się z dziećmi wartościami, językiem i kulturą bliską memu sercu.

Beata Klimek

Nazywa się Beata Klimek. Ukończyłam studia w Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na kierunku pedagogika społeczno – opiekuńcza oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Swoje doświadczenia zawodowe zdobyłam podczas pracy indywidualnej z dziećmi. Z perspektywy czasu wiem, że moje miejsce jest pośród większej grupy dzieci. Ponadto praca z dziećmi jest nie tylko powołaniem, ale także pasją, która sprawia mi ogromną przyjemnością. W pracy najbardziej motywuje mnie zadowolenie dzieci, ich uśmiech na twarzy oraz widoczne zmiany w ich rozwoju. Jestem osobą otwarta, komunikatywna, szczera i chętna do współpracy a organizowane przeze mnie zajęcia są zawsze ciekawe i twórcze.  Poprzez zabawę każde dziecko będzie mogło się wiele nauczyć i zdobyć samodzielność w codziennych czynnościach tak niezbędnych do dobrego funkcjonowania w życiu.