Święto Dziękczynienia

Monday, January 16th, 2017 at 9:06 pm

W czwartek 23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Dziękczynienia.
Do jego obchodów nasi wychowankowie przygotowywali się cały tydzień, tworząc kolorowe ozdoby
i kreatywne prace plastyczne. Jak co roku z tej okazji  w dwóch najstarszych grupach odbyła się wielka, wspólna dziękczynna uczta. Tego dnia dzieciaki z klasy fioletowej zamieniły się w Indian,
a z klasy niebieskiej w pielgrzymów. Po zapoznaniu się z prawdziwą historią tego święta przyszedł czas na wspólną zabawę. Każdy Indianin bawił się z wybranym przez sobie przyjacielem pielgrzymem, co pomogło nam zrozumieć nieco sens tego święta: trzeba żyć w zgodzie, wzajemnie sobie pomagać w potrzebie oraz być za tą pomoc wdzięcznym. Gdy już nieco zmęczyliśmy się naszym brykaniem przy muzyce, przyszedł czas na  długo wyczekiwaną ucztę. W wybranych przez siebie parach powędrowaliśmy do klasy niebieskiej, gdzie czekał już na nas bardzo długi, suto zastawiony stół.
Zaraz po zajęciu miejsc zabraliśmy się za pałaszowanie smakołyków przygotowanych przez naszych kochanych rodziców. Cały dzień upłyną nam w atmosferze wzajemnej życzliwość i uśmiechu, dlatego z przyjemnością wracamy do zdjęć z tego dnia, przypominających nam tak mile spędzone chwile.