Uroczystość choinkowa w naszym przedszkolu

Monday, January 16th, 2017 at 9:07 pm

Za oknem już śnieg, więc jak to coroczny zwyczaj nakazuje, w sobotę 10 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Bożonarodzeniowe Jasełka. Każda z grup pojawiła się wraz ze swoimi bliskimi o ustalonej godzinie. Już od samego progu witał wszystkich gości śpiew kolęd, a w powietrzu unosiła się świąteczna atmosfera.

Dzień imprezy rozpoczęła grupa Czerwona. Bajkowe krasnoludki „wjechały” do głównej sali na śnieżnych saniach, by później śpiewem i tańcem okazać radość z narodzin Jezuska.
Z krasnoludkami przyjechali Maryja, Józef oraz Aniołkowie, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem występów ;) .

 Grupa Pomarańczowa w tym roku zamieniała się w mrugające Gwiazdki, które rozświetlały ciemną noc podczas narodzin Jezuska. Chłopcy i dziewczynki odświętnie ubrani w biało-czarne stroje, w rytm melodii „Nocnej ciszy” wolniutko zaczęli pojawiać się na scenie. Mogliśmy podziwiać występy małych artystów, którzy  recytacją wierszyków i śpiewem cieszyli uczy i oczy swoich rodziców
i bliskich.

Przyszedł kolej na grupę Niebieską. Najstarsze dzieciaki przedstawiły historię narodzin Jezusa. Dzieci recytowały piękne wierszyki oraz śpiewały świąteczne piosenki, zarówno po polsku jak i po angielsku. Wiele dzieci wykonywało utwory samodzielnie, za co dostali ogromne brawa bo to przecież wcale nie takie łatwe zadanie.

Naszą Jasełkową sobotę zamknął występ grupy Fioletowej. I choć za oknem powoli zapadał już zmrok, nasi dzielni, mali aktorzy wcale nie byli zmęczeni. Każdy spisał się na medal, wypełniając swoją rolę tak jak należy.

Po części artystycznej każdej z grup, do dzieci przychodził Mikołaj. Obradował wszystkich pięknymi prezentami i choć jedni bali się go troszkę, a drudzy dzielnie odbierali swoje podarki, to bez wątpienia każde z dzieciaków wyszło tego dnia z przedszkola z ogromnym uśmiechem na twarzy.
A gdy Mikołaj opuścił już nasze progi dzieciaki, rodzice, bliscy oraz panie nauczycielki mieli chwilkę czasu aby poczęstować się smakołykami przygotowanymi przez naszych niezawodnych rodziców oraz zamienić ze sobą parę ciepłych słów.

Jak co roku zostały nam z tego dnia wspaniałe wspomnienia i mnóstwo zdjęć, do których chętnie będziemy wracać podczas tych  zimowych dni :)