plen

Posiłki

Jeśli pragną Państwo, aby Wasze dziecko wyniosło z dzieciństwa wspaniałe wspomnienia, przepełnione smakowitymi zapachami i aromatem domowych posiłków to zapraszamy do naszego przedszkola.

Nasza nowoczesna, dobrze wyposażona i czysta kuchnia została zaaprobowana przez Departament Zdrowia.  A regularne wizyty inspektorów z tego departamentu, którzy wnikliwie sprawdzają procedurę  przygotowywania posiłków oraz sposób ich podawania, gwarantują naszym dzieciom i nam samym, że przedszkole nasze spełnia wszelkie wymogi w zakresie zdrowego żywienia.

Domową kuchnię, taką jak u babci serwuje nam pani Basia, nazywana przez dzieci Babcią. Cztery posiłki dziennie: pierwsze i drugie śniadanie oraz dwa gorące posiłki w ciągu dnia,  jest to coś co nas wyróżnia spośród wielu placówek przedszkolnych.

Tradycja klejenia pierogów, smażenia chrupiacych naleśników, krokietów czy złocistych racuszków zanika w wielu domach ze względu na tempo życia. Jednak nie dotyczy to przedszkola Św. Dominika. Wspomniana babcia Basia z radością i troską o każdego przedszkolaka, podaje te wszystkie pachnące domem delicje. Często też na drugie śniadanie, pojawiają się pachnące babeczki, ośnieżone pudrem, tak uwielbiane przez dzieci. Rewelację stanowi także chrupiący chlebek, również receptury Babci Basi.

Całodzienny jadłospis gwarantuje naszym przedszkolakom produkty ze wszystkich grup żywnościowych.  Serwujemy dzieciom nie tylko wyroby mięsne i jajka, ale także bogate w białko produkty mleczne, takie jak mleko, sery czy  jogurty.  Każdego dnia dzieci mają możliwość roskoszować się zapachem i smakiem świeżych owoców oraz warzyw. Dodatkiem do obiadu jest zawsze wybór dwóch produktów z tej grupy żywnościowej.  Ciepłe zupy, podstawą, których jest wywar mięsno-warzywny, to także ulubione dania dzieci.

Ilość, jakość i różnorodność naszej przedszkolnej kuchni sprawia, że dzieci z ochotą zasiadają do posiłków.  Ten szczególny czas naszego dnia, jest okazją do prowadzenia dyskusji, do praktykowania dobrych manier przy stole, a także jest sposobnością do praktykowania czynności samoobsługowych.  Dzieci ze starszych grup wiekowych mają okazję do samodzielnego nalewania zupy, nakładania drugiego dania czy robienia sobie kanapek z półproduktów. Stwarzając taką sposobność uczymy dzieci samodzieln0ści ale jednocześnie poprzez fakt dzielenia się, realizujemy także cel wychowawczy. Maluszki mają także okazję do samodzielnego jedzenia w myśl naszej dewizy: poznawanie przez działanie, przeżywanie i odkrywanie. Jeżli jednak zachodzi potrzeba pomocy, mogą one zawsze liczyć na pomoc swoich pań, które zawsze chętnie pomogą w jedzeniu.  Naszym posiłkom często towarzyszy muzyka, atmosfera spokoju i nieponaglania.

Prawidłowy rozwój dziecka to również właściwe odżywianie. Zatem, podejmując opiekę nad Państwa dzieckiem pragniemy zapewnić, że nasze domowe posiłki umożliwią Państwa dziecku poznanie dobrego smaku przedszkolnej kuchni oraz  zaspokoją jego głód na czas nieobecności rodziców.